Insulina – cynamon jest jej naturalnym zamiennikiem.


Powiązane artykuły:
loading...
loading...

Użycie tej przyprawy jest wysoko rekomendowane dla cukrzyków. Jak się okazuje, cynamon redukuje poziom glukozy we krwi podobnie jak insulina.

Można tak powiedzieć, że działa tak samo jak insulina. Naukowe badania Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazały, że cynamon zawiera MHCP (methyl hydroxy chalcone polimer). Składnik ten ma właściwości przeciwcukrzycowe i redukuje poziom cukru we krwi.

Glukoza jest główną przyczyną nadmiernego przybierania na wadze. Bez jej nadwyżki, nie mielibyśmy problemów z nadwagą.

Jeśli chcemy schudnąć, musimy zredukować poziom cukru we krwi. Główną zaletą cynamonu jest to, że substancja, którą zawiera, redukuje ilość glukozy we krwi w sposób bardzo podobny jak insulina.

Cynamon ma także właściwości przeciwgrzybicze. Zaleca się przyjmowanie dwóch łyżeczek przyprawy dziennie.

Insulina – cynamon jest jej naturalnym zamiennikiem.

Składniki:
  • 2 łyżeczki cynamonu
  • 1 łyżka pełnego owsa
  • 1 szklanka wody
Przygotowanie:

Ekstrakt jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Pierwsze rezultaty zauważymy po około tygodniu przyjmowania. Potrzebujemy dokładnie odsączyć wszystkie składniki. Ekstrakt należy przyjmować dwa razy dziennie, nie dłużej niż 15 dni, ponieważ cynamon może wpływać na florę jelitową.


Na koniec chciałbym przypomnieć historię chłopaka, który naturalnie wyleczył cukrzycę dietą i aktywnością fizyczną – tutaj link. Polecam serdecznie również inne artykuły dotyczące naturalnego leczenia chorób. 🙂

Bądź zawsze na bieżąco! Śledź nasze strony na Facebooku, Twitterze, Google+ i Pinterest oraz udostępniaj posty, żeby mieć je zawsze pod ręką dla siebie i znajomych! 🙂

źródło

Dodaj w komentarzu na dole swoje przemyślenia i pytania. Znajdziesz tam również listę podobnych wpisów.
Polub nas i udostępnij na Facebooku, Twitterze, Pinterest i Google+.

Inne artykuły wybrane dla Ciebie:
loading...

Jedno przemyślenie nt. „Insulina – cynamon jest jej naturalnym zamiennikiem.”

  1. Czy jak już się Pan/Pani powołuje na badaczy kalifornijskich to czy możliwe by było umieszczenie odnośnika do literatury?
    Poza tym od MHCP można oczekiwać zmniejszenia insulinooporności ale twierdzenie, że działa tak samo jak insulina jest grubym nadużyciem. Ktoś z zaawansowaną cukrzycą kto w to uwierzy może naprawdę sobie krzywdę zrobić jeśli zrezygnuje z konwencjonalnej terapii. A tu proszę, do poczytania przegląd literaturowy: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5220230/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge