Herbata na sen z banana i cynamonu – domowe remedium na problemy z zasypianiem

Herbata na sen z banana i cynamonu – domowe remedium na problemy z zasypianiem

Wszyscy wiemy jak ważny jest sen w naszym życiu i jaki ma wpływ na nasze dobre samopoczucie. Z braku snu często jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni, nie mamy energii do działania. Co więcej, deficyt snu może niszczyć zdrowie i prowadzić do licznych chorób. Podczas snu umysł nabiera bowiem siły do działania, dzięki której otrzymujemy energię potrzebną nam do funkcjonowania w ciągu dnia. Dodatkowo sen regeneruje pracę układów w organizmie człowieka.

W obecnych czasach miliony ludzi ma problemy ze snem, tj. z bezsennością samą w sobie lub z zapadaniem w głęboki, nieprzerwany, regenerujący sen. Oprócz fachowej pomocy przy cięższych dolegliwościach, na łagodne można spróbować domowego sposobu. Jedyne czego potrzebujesz to napój przyrządzony z banana i cynamonu. 🙂

Banany są niezwykle zdrowe i cenne dla wspomagania dobrego snu. Zawierają potas i magnez, które są niezbędne, by czuć się wypoczętym i chętnym do działania. Te składniki zwalczają negatywne konsekwencje stresu. Pozwalają także zrelaksować się mięśniom i całemu ciału, co sprawia, że śpimy lepiej.

Z drugiej strony cynamon działa jak rozgrzewający tonik – kojąco i relaksująco dla całego ciała. Wspomaga krążenie, trawienie i metabolizm.

Cynamonowo-bananowa herbata na sen – składniki:
  • 1 dobry i umyty banan
  • 1 litr wody
  • szczypta cynamonu
Herbata na sen z banana i cynamonu – Przepis:

Najpierw należy zagotować wodę. Potem odciąć końcówki banana i dodać go w skórce do wody. Następnie proszę gotować przez 10 minut miksturę i przecedzić prosto do filiżanki lub kubka. Na koniec można dodać szczyptę cynamonu.

Taką herbatę na sen powinno się pić codziennie godzinę przed snem.

Oczywiście oprócz tego, dla lepszego snu, warto zadbać o siebie w ciągu dnia – zredukować stres, zwiększyć aktywność fizyczną i pilnować, by wieczór służył zrelaksowaniu się i wyciszeniu umysłu po całym dniu pracy.

Kolejnym tematem jest higiena snu (link), do której przywiązuje się teraz bardzo dużą wagę. Jest tam 12 porad, które pomogą Tobie zasypiać spokojnie.

W przypadku poważniejszych problemów należy bezwzględnie odwiedzić specjalistę.

Proszę dać znać, czy mają Państwo jakieś doświadczenia z tym przepisem. 🙂


źródło: unknownremedy.com

zdjęcie: Photo by chuttersnap on Unsplash


Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

2 thoughts on “Herbata na sen z banana i cynamonu – domowe remedium na problemy z zasypianiem”

  1. Liście i kwiaty z młodych roślin Cannabis Sativa od wielu lat używany jest do przygotowania naparów. Są one używane od wieków, ze względu na swoje cudowne właściwości. Konopie są stosowane w domowych uzdrowiskach, a cenione są szczególnie za swoje działanie i właściwości antybakteryjne. Widoczny wpływ konopi na organizm widać już po kilku zabiegach z użyciem naparu z liści i kwiatów konopi…. ma działanie uspakajające , wyciszające , pomaga w zaśnięciu więcej informacji tu : https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/11-liscie-i-kwiaty-z-mlodych-roslin-cannabis-sativa.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.