GMO – Rosja wprowadza całkowity zakaz!

Rosyjski rząd zadecydował całkowicie zakazać użycia jakichkolwiek produktów GMO.

Rosja powiadomiła, że zmienia swoją politykę względem spółki Monsanto. Zakazała wszelkich genetycznie zmodyfikowanych składników we wszystkich artykułach, jakie można dostać na rynku.

„W miarę jak organizmy genetycznie modyfikowane stały się niepokojące, podjęliśmy decyzję, aby nie używać żadnego GMO w produkcji żywności” – ujawnił Wicepremier Arkadij Dworkowicz podczas międzynarodowej konferencji na temat biotechnologii.

Jest to dość śmiałe posunięcie ze strony rządu rosyjskiego, ale jest zgodne z nowo powstałą globalną debatą na temat żywności genetycznie modyfikowanej i obecności Monsanto w zaopatrzeniu żywności.

GMO – doniesienia z Rosji

„Według oficjalnych statystyk udział GMO w rosyjskim przemyśle spożywczym spadł z 12 procent do zaledwie 0,01 % w ciągu ostatnich 10 lat. Obecnie istnieje zaledwie 57 zarejestrowanych produktów spożywczych zawierających GMO w kraju. Prawo ustanawiające obowiązkową rejestrację produktów genetycznie modyfikowanych, które mogą mieć kontakt z otoczeniem wejdzie w życie w połowie 2017 r. ”

Prezydent Władimir Putin uważa, że może on utrzymać GMO z dala od kraju. Co ważne, zrobi to będąc w zgodzie z ustaleniami (WTO) Światowej Organizacji Handlu. Na ostatnim spotkaniu zwracając się do członków Rady Federacji Rosyjskiej stwierdził:

„Musimy odpowiednio skonstruować naszą pracę tak, żeby nie była sprzeczna z naszymi zobowiązaniami w ramach WTO. Ale nawet mając to na uwadze, możemy jednak działać zgodnie z prawem, aby chronić nasz własny rynek, a przede wszystkich obywateli. ”

Jeśli jeszcze go nie czytałeś – przeczytaj również popularny wpis Wladimirze Putinie, który wprowadził w Rosji ekologiczną żywność. Zapowiada również, że jest w stanie produkować takie ilości, by móc wykarmić zdrowo cały Zachód.


Pozostań jeszcze w Warsztacie. Rozgość się tutaj.

Proszę sobie poczytać wpisy działu: Zdrowy styl życia

Polub stronę Warsztatu dobrego słowa na facebooku oraz Pinterest.

źródło


loading...
loading...

Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

1 thought on “GMO – Rosja wprowadza całkowity zakaz!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge