miód, fałszywy miód, jak odróżnić fałszywy miód, zdrowy styl życia, medycyna naturalna, zdrowie, na zdrowie

Fałszywy miód jest dosłownie wszędzie – jak go odróżnić od prawdziwego?

Fałszywy miód stoi na półkach niemal każdego sklepu – większego lub mniejszego. Warto potrafić odróżniać go od prawdziwego i niesamowicie wartościowego.

Korzyści zdrowotne z surowego, naturalnego, ekologicznego miodu są po prostu niezliczone. Ma silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwbakteryjne i obkurczające, a także zwalcza różne schorzenia i choroby.

Jednak nie wszystkie rodzaje miodu oferują te same cechy, więc powinieneś zawsze wybierać wszystkie naturalne i ekologiczne miody. Niestety na rynku jest wiele fałszywych marek miodu.

Fałszywy miód jest dosłownie wszędzie – jak go odróżnić od prawdziwego?

Uważnie przeczytaj etykietę

Zanim kupisz miód, musisz najpierw przeczytać etykietę, aby sprawdzić dodatki, ponieważ produkty są zobowiązane do oznaczenia zawartości i procentu w określonej ilości.

Krystalizacja

Podczas gdy prawdziwy miód krystalizuje się z upływem czasu, sztuczny miód zachowuje płynną konsystencję przypominającą syrop.

Woda i miód

Namocz miód w wodzie, a jeśli się rozpuści, jest fałszywy, ponieważ prawdziwy miód nie rozpuszcza się w wodzie i po ochłodzeniu wody odkłada się w kępach na dnie pojemnika.

Karmelizacja

Podgrzej kilka łyżeczek miodu w kuchence mikrofalowej, a jeśli jest prawdziwy, skarmelizuje się. Jednak jeśli staje się pienisty i szampański, jest to nieprawdziwy miód.

Miód i chleb

Rozłóż trochę miodu na kawałku świeżego chleba, a jeśli jest naturalny, chleb stwardnieje. W przypadku fałszywego miodu powierzchnia chleba stanie się wilgotna.

Papier

Sztuczny miód jest bogaty w wodę, więc spróbuj umieścić kilka kropli miodu na kartce papieru, a jeśli się wchłonie, jest fałszywy. Naturalny miód nie wchłonie się w papier.


Dziękujemy za przeczytanie. Mamy nadzieję, że fałszywy miód będzie przez Państwa odróżniany od prawdziwego, a zakupy nie przysporzą większych problemów. 🙂

Poniżej przedstawiamy kilka naturalnych przepisów, w których prawdziwy, surowy miód pełni ważną rolę:

Serdecznie zapraszamy! 🙂

Inne wpisy na temat Zdrowego stylu życia można znaleźć -> TUTAJ> 🙂

źródło: checkthesethings.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.