alkohol, duchowość, duchowe konsekwencje picia, skutki uboczne, alkoholizm, świadomość, etanol

Alkohol – Poznaj możliwe duchowe konsekwencje picia

Mimo, że alkohol jest masowo produkowany, promowany, legalny i spożywany przez wielu ludzi na świecie, większość z nas nigdy się nie zastanowiła nad tym jakie są duchowe konsekwencje picia.

Zacznijmy od etymologii słowa alkohol. Etymologia oznacza jego budowę i pochodzenie.

Słowo alkohol pochodzi od arabskiego „al-kuhl”, co dokładnie oznacza „ciało zjadające ducha” i daje początek rdzenia w angielskim terminie „ghoul”. W twierdzeniach ludowych Środkowego-Wschodu – „ghoul” to demon stworzony do zjadania ludzkiego ciała, a także porzuconych zwłok lub dzieci.

Słowa „alembic” i „alkohol” – oba jako metafory aqua vitae, czyli wody życia; „spirit” czyli ducha – najczęściej odnoszą się do destylowanego płynu, powstałego z magicznych eksploracji alchemików Środkowego-Wschodu.

Alkohol – Poznaj możliwe duchowe konsekwencje picia

Oto słowa pisarza i entuzjasty zdrowia, Jasona Christoffa – „W alchemii, alkohol używany jest do wyciągnięcia esencji z podmiotu. Stąd jego użycie w olejkach eterycznych dla uzyskania ekstraktu oraz użycie go do sterylizacji narzędzi medycznych. Upojenie ciała alkoholem w efekcie wyciąga esencję duszy, pozwala być bardziej podatnym na otaczające energie, niestety głównie te niskie, czekające na pożywkę (jak myślisz czemu nazywa się niektóre alkohole „SPIRITS” czyli duchy).

To dlatego ludzie, którzy piją alkohol w dużej ilości często doznają urwania filmu i niczego nie pamiętają. Dzieje się tak, gdy nasza dobra dusza (każdy ma dobrą) decyduje się opuścić nas w niesprzyjających warunkach zatrutego ciała. Dobra dusza odrzuca w ten czas ciało, zostaje połączona łańcuchem, za to ciemna dusza pożycza sobie ciało i korzysta z wesołej przejażdżki nim. Często jest to hedonistyczne, wyrachowane i nielogiczne szaleństwo. Nasze ciała to pojazdy dla dusz. Jeśli jedna odchodzi, to druga może skorzystać z pojazdu. Właściwie, kiedy komuś urywa się film po alkoholu czy innej truciźnie, ciało zawsze zostaje porwane przez inną duszę.”

Uświadomiłam sobie ten fenomen lata temu, kiedy doświadczyłam wizji, w której przeniosłam się w roli obserwatora nad popularny bar i klub nocny – miejsce, gdzie przebywały różne demony. Wewnątrz baru było sporo ludzi, pijących alkohol, tańczących, rozmawiających i tak dalej. Obserwowałam jak niektórzy stawali się bardzo pijani. Zobaczyłam ich dusze, które połączone nitką opuszczały ciało. Zrozumiałam, że dusza wychodziła z powodu dużego dyskomfortu lub wysokiego zatrucia ciała alkoholem. Kiedy zaś dusza już wyszła, inna, mniej łaskawa istota wchodziła lub zaczynała się interesować opuszczoną muszlą. Jak taka istota przejęła już ciało, używała go do nieciekawych zabaw i destrukcyjnych zachowań, takich jak przemoc, prymitywne spotkania na tle seksualnym, gwałty i inne.

Alkohol – Poznaj możliwe duchowe konsekwencje picia

Kilka lat później, czytając książkę „Mans Eternal Quest” napisaną przez Paramahansa Yogananda, dowiedziałam się od tego mistrza duchowego, że moja wizja była prawdziwa.

Spojrzałam w swoją przeszłość i przypomniałam sobie tę sytuację, gdy widziałam demony ponad pijanymi ludźmi. Pozwól, że wyjaśnię… Zawsze miałam zdolności jasnowidzenia oraz zdolności do postrzegania rzeczy poza pojmowaniem zmysłów, coś w rodzaju szóstego zmysłu, umiejętności telepatycznych, możliwości odbierania dźwięków i słów ze świata duchowego. Od dziecka doświadczałam głębokiej empatii i duchowej intuicji. Widzę energie i aury, których większość ludzi nie może zobaczyć.

Kiedy patrzę wstecz, przypominam sobie wiele sytuacji, w których spotkałam demona w ciele zatrutej osoby. Pamiętam momenty, w których spojrzałam komuś w oczy i wiedziałam, że jego ciało jest przejęte przez ciemną energię, do której tak naprawdę nie należy.

Pamiętam też jeden z kursów psychologii, na którym byłam. Jedną z części kursu była reklama i jej wpływ na ludzi. Oglądaliśmy reklamy alkoholu. Wykładowca podkreślał fakt, że większość reklam alkoholu posiada drugie dno, jakąś informację podprogową oraz ukryte obrazy – odbierane przez podświadomość. Wiedząc jak wielki wpływ ma podświadomość na nasze decyzje, uczucia, reakcje i poglądy, przebiegłe grupy sprzedające alkohol (a także tytoń i tym podobne produkty) używają ponurych technik, by nas zwabić do kupna i przyłączenia się do społecznego kultu umysłowej apatii i kulturowego posłuszeństwa. Wiele z tych ukrytych przekazów ma charakter erotyczny – wpływający najbardziej na próżne pragnienia i prymitywne potrzeby, wynikające ze zwierzęcej natury człowieka.

Niech ten przykład wywoła w was ciekawość i chęć do zadawania pytań. Dlaczego marketingowcy czują potrzebę wabienia nas poprzez informacje podprogowe do kupna produktów, które są szkodliwe dla ciała i duszy? Ile razy widzieliście kogoś, kto po alkoholu (lub innych środkach) zachował się niepodobnie do siebie lub ile razy sami się tak zachowaliście? Być może doświadczyłeś nawet zmiany głosu, przemocy, rozwiązłości po środkach odurzających? Zastanów się nad tym i zapytaj się siebie – czy to manifestacja światła, miłości i pozytywnego myślenia? Czy te wydarzenia reprezentują świadomość i zdrowie?

Wiadome jest, że picie alkoholu niszczy układ nerwowy, zabija komórki mózgu, jest toksyczne dla wątroby, osłabia odporność i ma wiele innych szkodliwych skutków. Uczą nas, że picie alkoholu przez długi czas prowadzi do chorób wątroby, tycia, obniżenia inteligencji, braku równowagi hormonalnej. Spożywanie alkoholu w ciąży prowadzi do defektów płodu, opóźnienia rozwojowego u dziecka i innych deformacji. Mimo tego, wciąż masowo promuje się alkohol i wspiera jego promocję w całej kulturze. Pomyślałeś kiedyś, że alkohol może być zabawką tych, którzy chcieliby globalnej kontroli nad ludźmi poprzez utrzymywanie ich w chorobie i utracie świadomości?

Alkohol – możliwe duchowe konsekwencje picia

Warto zapytać też, dlaczego alkohol jest legalny, podczas gdy w wielu krajach psychodeliki są nielegalne. Świadome i bezpieczne używanie substancji psychodelicznych czy też „leków halucynogennych” jest znane z tego, że pomaga w rozwoju świadomości i duchowości; leczeniu dolegliwości psychicznych; rozwoju inteligencji; wyrzuceniu negatywnych schematów z umysłu. Pomaga odnaleźć też drogę dla duszy, jej przeznaczenie, a wielu ludzi zainspirowało do tworzenia unikatowej sztuki i wprowadzenia innowacji.

Skoro próbujemy uleczyć, przebudzić i zmienić świat na lepszy – modlę się, żebyśmy zmądrzeli wobec tej brudnej gry przeciwko ludzkości, w odniesieniu do alkoholu.

Jak wielu z nas doświadczyło upadku rodzin i śmierci ludzi z powodu alkoholu?

Czy alkohol czyni nas lepszymi, mądrzejszymi, zdrowszymi?

Chyba czas coś zmienić.  […]

Jeszcze jedno – jeśli ktoś zajrzy głębiej, jak to robią naukowcy, badacze i poszukiwacze prawdy, odkryje kilka interesujących faktów…

Tak jak Dr. Rachel Hajar – doradca medyczny, autorka tekstów, redaktorka- szukając materiałów do artykułu, dotyczącego alkoholu do jej magazynu medycznego w sieci, znalazła dodatkowe znaczenia słowa alkohol w starożytnych tekstach arabskich:

1. Al kol: dżin lub duch przyjmujący różne kształty lub nienaturalna istota w arabskiej mitologii;

2. Al kol: narkotyk lub substancja, która odbiera rozum lub go zajmuje.

3. Słowo alkohol odnosi się także do gwiazdy stałej w astronomii znanej jako Algol – inaczej „Głowa demona”.

4. Obecna nazwa arabska alkoholu (etanolu) to al-gawl – dosłownie „duch” lub „demon”.

To nie jest przypadek, że alkohol zawsze był łączony z duchami. Za tą trującą substancją stoi głęboka historia, ciągnąca się przez całą kulturę. Jest wiele informacji na ten temat, czasem trzeba tylko poszukać, by dowiedzieć się całej prawdy.

Zachęcam do głębokiej refleksji na temat przedstawionych tutaj informacji, spójrz jak na twoje życie wpłynął alkohol, na życie tych, których znasz i ogólnie na społeczeństwo. Podejmij świadomą, zdrową decyzję. […]


To bardzo ważny temat, gdyż w naszym społeczeństwie ta używka jest bardzo popularna, a szkody, jakie wyrządza, są nie do oszacowania.

Zapraszamy również do poczytania innych, ciekawych wpisów na temat Duchowości 🙂

źródło: educateinspirechange.com

autor: Zahrah Sita

6 thoughts on “Alkohol – Poznaj możliwe duchowe konsekwencje picia”

  1. Udostępniłam wasz post na fb w celu uświadomienia moich znajomych, dla siebie również i niestety nie spełnia on standardów fb. Parsknęłam śmiechem jak to zobaczyłam…

 1. Wielokrotnie spotkałem się z przytaczanym gdzieś mimochodem stwierdzeniem, że w czasie gdy świadomość danej istoty jest odmieniona psychoaktywnym działaniem alkoholu, jej percepcja tego co uznaje za bazową rzeczywistość zmodyfikowana za pośrednictwem użycia tej substancji, dusza tej osoby opuszcza ciało. Z Twojego artykułu również wynika podobny wniosek. Czy to jednak na pewno odpowiednia diagnoza zjawiska i interpretacja danych i obserwacji?

  Nasuwają mi się dwie ważne kwestie, nie wiem od której zacząć, więc intuicyjnie i bez przemyślenia pierwsza z nich: Czy dusza może faktycznie „fizycznie” opuścić ciało, pomijając przypadki jego śmierci lub bliskie? I kolejne pytanie, niekoniecznie drugorzędne pod względem istotności: czy dusza rzeczywiście umiejscowiona jest w ciele, w konkretnym na materialnym poziomie obszarze, z którego może wypodróżować w inne określalne w najprościej rozumianej czasoprzestrzeni miejsce?
  I warto przy okazji upewnić się, co rozumiemy tu przez słowo „dusza”.

  Jeśli przypadkiem jakaś forma istnienia mieć będzie ochotę się do tych myśli odnieść z obszaru swojej wiedzy i mądrości, ograniczając do minimum osobiste tendencje psychologiczne i emocje, to dawajcie!

  Peace&Love

  1. „Czy dusza może faktycznie „fizycznie” opuścić ciało, pomijając przypadki jego śmierci lub bliskie?”
   Poczytaj o OOBE 🙂
   Pis end low

 2. Rozumiem uzależniające diałanie alkoholu, ale autorka zręcznie wplotła w treść artykułu reklamę uzależniających i bardziej szkodliwych psychodelików i substancji chalucynogennych. Wyzwalające potencjał i zbawienne szczególnie w psychiatryku? Wyłanczają wszystkie obszary i wprowadzają iluzje, zamykając osobę w innym świecie, jak w bańce, poddatnym na manipulacje. To się nazywa działaniem podprogowym i manipulacją, wybierz lepsze….?

 3. TAK. Artykuł ma zakodowane (w tajemnicy przed wszystkimi, w iście manipulacyjny sposób) pewne perspektywy. Naturalnie każdy z nas ma swoją perspektywę, dlatego szanuję niemal każdą wypowiedź i wiem, że przedstawiają one wizje i zagwozdki osoby, która je wypowiada.
  Tym niemniej, rzeczywiście zgadzam się z pewną tendencją. Jeżeli pijesz alkohol i to jest Twój jedyny psychotrop od lat(tak, to psychotrop) to może odstaw go na chwilę. A jeżeli potrzebujesz substancji to spróbuj chociaż raz czegoś innego, tak dla zdrowia i zachowania równowagi. Nie bądźmy hipokrytami.
  Warsztat ostatnio opublikował…Detoksykacja płuc – Zdrowy napój dla palaczy oraz byłych palaczyMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.