dreszcze, muzyka, połączenia mózgowe, rozwój, piosenki, muzykofilia, gęsia skórka

Jeśli Odczuwasz Dreszcze Podczas Słuchania Muzyki, Może to Oznaczać, że Jesteś Wyjątkowy.

Czy kiedykolwiek odkryłeś, że gdy słuchasz muzyki, nagle, gdy piosenka się zmienia, zaczynasz czuć dreszcze? Włosy na karku wstają i dostrzegasz gęsią skórkę. Przez całą długość utworu czujesz mrowienie, wrażenie, którego nie możesz wytłumaczyć.

Jeśli to brzmi jak ty, możesz być biologicznie różny od innych osób, które słyszą tę samą piosenkę i nie odczuwają takiej samej wrażliwości jak ty.

Może to świadczyć o twojej wyjątkowości! Rzecz jasna każdy z nas jest wyjątkowy. Chcemy po prostu przedstawić jeden z przykładów. 🙂

Jeśli odczuwasz dreszcze podczas słuchania muzyki, może to oznaczać, że jesteś wyjątkowy.

Badanie przeprowadził Matthew Sachs, absolwent Uniwersytetu Kalifornijskiego, badający wpływ muzyki na mózg. Uczestniczyło w niej 20 uczniów, z których 10 zgłosiło, że mają dreszcze podczas słuchania ulubionej piosenki.

Naukowcy pobrali skany mózgów uczniów, którzy odczuwali dreszcze lub „dreszczyk”. Stwierdzono, że uczniowie ci mają znacznie wyższą liczbę połączeń nerwowych między ich korą słuchową, ośrodkami przetwarzania emocjonalnego i korą przedczołową.

Kora przedczołowa jest zaangażowana zaś w poznanie wyższego rzędu, takie jak interpretacja znaczenia piosenki.

Innymi słowy, doświadczali silniejszego emocjonalnego związku z tym, co słyszeli, niż 10 osób, które nie odczuwały dreszczy.

Jakie rodzaje piosenek powodują dreszcze?

William Halimou, student czwartego roku studiów w Oberin College, napisał artykuł na temat „dreszczy” wywołanych muzyką i uzyskał wgląd w to, dlaczego pewne osoby zgłaszają te wrażenia podczas słuchania niektórych piosenek.

„Dreszcze wywołane muzyką są formą ekscytacji, polegającą na mimowolnych mrowieniach w plecach i ramionach (czasem nawet w innych obszarach) i gęsiej skórze; którym towarzyszą pozytywne uczucia.

Jeśli chodzi o rodzaj piosenki, która może wywołać to uczucie, Halimou stwierdza:

„Z moich dotychczasowych badań wynika, że ​​muzyka wywołująca dreszcze jest bardzo osobista i różni się w zależności od osoby. Jednakże jedno badanie przeprowadzone przez Grewe et al. wskazało, że muzyczne fragmenty zawierające nowe lub nieoczekiwane harmonie lub nagłe zmiany dynamiczne lub tekstury, też wywoływały dreszcze.

W innym badaniu Harrisona i Louiego stwierdzono, że szczyty głośności, momentów modulacji i melodii w ludzkim głosie lub ludzkim rejestrze głosowym były powszechnymi induktorami dreszczy. Ogólnie rzecz biorąc, podczas gdy muzyka wywołująca dreszcze jest w dużej mierze osobista, mogą pojawić się pewne ogólne cechy muzyki, które częściej wywołują dreszcze.”

Dalej wyjaśnia ewolucyjny powód, dla którego możemy doświadczyć tych wrażeń. Odwołuje się do studium Jaaka Pankseppa i Gunthera Bernatzky’ego, w których uważają, że ​​obszary mózgu, które są związane z bólem po rozłące aktywują się podczas tych dreszczy. W związku z tym dreszcze mogą być powiązane z systemami społeczno-emocjonalnymi, które generują cierpienie związane z separacją – jak dziecko wołające o rodzica.

Gdy następnym razem usłyszysz ulubioną piosenkę lub usłyszysz głos, który łączy się z tobą emocjonalnie, sprawdź, czy doznałeś takich odczuć. Poczuj muzykę w taki sposób, jak niewielu ludzi.


To jak? Odczuwasz coś podczas słuchania muzyki? 🙂 Pozdrawiamy wszystkich fanów dobrej nuty! 🙂

Polecamy również inne ciekawe wpisy -> Rozwój duchowy, Naturalne przepisy na zdrowie, Zdrowy styl życia oraz Przekazy duchowe. 🙂

źródło: healthy-holistic-living.com


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.