długie życie, Eileen Ash, joga, czerwone wino, zdrowie, na zdrowie, długowieczność, dieta, zdrowa dieta, zdrowe odżywianie, zbalansowana dieta, natura

Długie życie wg 105-letniej Eileen Ash – Jak być aktywną seniorką?

30 października 1911 roku urodziła się Eileen Ash. Co ciekawe, ta pani żyje do dziś w mieście Norwich w Anglii. Jest byłą reprezentantką swojego kraju w krykiecie. Pomimo, że w tym roku skończy 106 lat, wciąż zachowuje wysoką aktywność i nie wygląda na to, aby miała zamiar zwolnić. Jej długie życie inspiruje wiele osób na całym świecie.

Ludzie łatwo poznają ją dzięki żółtemu Mini, którym wciąż jeździ jako kierowca. Sama przyznaje, że jest to jej druga miłość…po krykiecie. 🙂 W najnowszym wywiadzie podzieliła się swoim prostym sekretem na tak długie życie pełne aktywności.

Długie życie wg 105-letniej Eileen Ash – joga, zbalansowana dieta i czerwone wino! 🙂

Eileen regularnie uczęszcza na zajęcia jogi, które zaczęła około 30 lat temu. Joga „wspomaga mózg, ponieważ zmusza do myślenia i…wzmacnia mięśnie”, mówi Eileen. „Wiesz, po prostu czujesz, że jesteś w dobrej formie.”

Spytana, czy budzi się z bólami i dyskomfortem, odpowiedziała z pełnią życia w głosie: „Jeszcze nie, jak będę starsza zapewne tak, ale czym jest starość?

Odpowiedź otrzymujemy spoglądając na jej życie. Eileen rozbraja definicję starości i potwierdza powiedzenie, że wiek to tylko numer.

Regularne uprawianie jogi i zbalansowana dieta to nie wszystko. Nasza bohaterka do przepisu na długie życie dodaje również dwa kieliszki czerwonego wina, niemal każdego dnia.

Wielu z nas ma jedynie nadzieję, aby żyć tak długo i barwnie jak Eileen. Natomiast jeżeli czerwone wino rzeczywiście również jej służy – zatem na zdrowie! 🙂


Poczytaj również inne wpisy o Zdrowym stylu życia 🙂

źródło: theheartysoul.com; zdjęcia: dailymail.co.uk, express.co.uk


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

2 thoughts on “Długie życie wg 105-letniej Eileen Ash – Jak być aktywną seniorką?”

  1. Syrop konopny z rokitnikiem jest bombą witaminową, którą mogą stosować dorośli kobiety w ciąży i dzieci. Zbawienne działanie konopii jest nam znane od setek lat i jest nadal stosowane w wielu krajach. Konopie posiadają wiele substancji odżywczych, witamin i kwasów nienasyconych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Naukowcy potwierdzają, że rokitnik jest jedną z najbardziej wartościowych roślin na świecie, zawiera w sobie bowiem ponad 190 aktywnych biologicznie składników oraz praktycznie wszystkie występujące w naturze witaminy. Posiada 3 razy więcej witaminy A niż marchew, 10 razy więcej witaminy C niż pomarańcze, a witaminy E 4-krotnie więcej niż pestki słonecznika! Liście i kwiaty konopi mają śladową zawartość THC (do 0,3%), podczas gdy mają wyższą zawartość substancji CBD, zgodnie z najnowszymi wynikami badań międzynarodowych prestiżowych uniwersytetów i instytucji prywatnych,  CBD więcej na https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/16-konopny-bio-syrop-z-rokitnikiem-270ml.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.