kobiety, orgazm, dlaczego kobiety nie mają orgazmu, seksualność, rozwój duchowy, świadomość, orgazm kobiety, miłość

Dlaczego Wiele Kobiet Nie Miewa Orgazmu

Czy wiesz, że tylko 25% kobiet dostaje orgazmu podczas stosunku płciowego?

Według analizy 33 badań przeprowadzonych w ciągu ostatnich 80 lat przez Elizabeth Lloyd w książce The Case of Female Orgasm, 50% kobiet czasami ma orgazm, 20% rzadko, a 5% nigdy nie ma orgazmu.

Wyobrażasz sobie?

Wiele kobiet żali się, że nie może odczuwać przyjemności, ponieważ ich pochwa i łechtaczka są zbyt odrętwiałe. Są kobiety, które NIGDY nie doświadczyły orgazmu – nawet po dziesięcioleciach uprawiania seksu.

Wiele kobiet straciło ochotę na seks, wiele się boi, myślą, że coś z nimi nie tak skoro nie odczuwają przyjemności, o której słyszą od innych kobiet.

Spójrzmy na kilka powodów dlaczego tak się dzieje:

-Pochwy to nie są cylindry na penisy.

Podczas seksu prokreacyjnego penis pompuje pochwę, zyskując podekscytowanie, aby skupić cała energię orgazmu i strzelić plemnikami przez tunel i miejmy nadzieję trafić jajeczko. Jest to podobne do składania samochodu-zabawki, a następnie odkładania go.

To świetna zabawa. Ale w tym przypadku pochwa staje się naczyniem, w którym to penis może się ekscytować.

Poza tym modelem seksu pochwa ma dużo więcej możliwości. Jest organem o soczystych mięśniach i fałdach i w zasadzie jest umysłem samym w sobie, kiedy jest szczęśliwa i podekscytowana.

W modelu prokreacyjnym musi być ciasna. Ale to zmniejsza jej wrażliwość na przyjemność w taki sam sposób, w jaki walczący mężczyzna napina mięśnie brzucha, aby przyjąć cios. Im bardziej spięta jest pochwa, a twardy penis, tym mniejsza wrażliwość. W miarę upływu lat, jeśli kobieta doświadcza tylko takiego seksu, jej pochwa staje się pozbawiona uczucia – jak zbroja. Są chwile, kiedy mimo to jest przyjemnie, ale wciąż jest to zbroja.

Kiedy pozwoli się jej rozluźnić i połączyć się, jej ściany mogą ożyć. Kiedy penis wchodzi i „podłącza się” bez ciągłego „odłączania” – pochwa jest w stanie całkowicie się zrelaksować i poczuć, co się dzieje. W zależności od przyjemności, którą odczuwa, jej ściany mogą zacząć oscylować – dosłownie zamieniając się w fale opływające trzon penisa. Jest to niesamowicie przyjemne dla obojga partnerów.

Przy każdej fali przyjemności, jakiej doświadcza jej pochwa, wrażliwe zakończenia nerwowe w pochwowych ścianach wysyłają fale przyjemności do całego ciała. Poczuje ten orgazmiczny przypływ aż do czubków palców i czubka głowy. Jej partner po prostu musi pozostać z nią w kontakcie.

-Jej serce musi być otwarte

Jesteśmy istotami magnetycznymi. W wielu szkołach tantry dowiadujemy się, że pozytywnym biegunem kobiety jest jej serce, a jej pochwa jest ujemna. Biegun dodatni „daje”, a biegun ujemny „odbiera”. (Przeciwnie jest u mężczyzn stąd okrągły przepływ energii możliwy podczas stosunku.)

Jeśli chcesz, aby biegun ujemny był aktywny, musisz stymulować biegun dodatni. (Jeśli pobudzamy kobiecy biegun ujemny poprzez agresywną stymulację łechtaczki, powoduje to, że pochwa się zaciska i staje się pozytywna, ciśnienie wzrośnie w niej podobnie do penisa, a ona będzie chciała uwolnienia. To może nawet być przyjemne, ale prowadzi do seksu tarciowego i nie pozwala na pełen przepływ orgazmu.

Stymulowanie dodatniego bieguna można wykonać poprzez pieszczoty piersi w sposób, który jest dla niej przyjemny. Może to być trudne, ponieważ wiele kobiecych piersi i sutków przestało być czułych przez karmienie piersią i nieostrożne postępowanie. Wiele kobiet twierdzi, że niczego nie czuje w swoich piersiach. Ale dzięki delikatnemu, świadomemu dotykowi ta wspaniała wrażliwość może zostać przywrócona.

Większą drogą do stymulacji jej dodatniego bieguna jest MIŁOŚĆ.

To dzięki prawdziwemu związkowi i otwartej miłości, jej biegun dodatni jest najbardziej stymulowany. Poprzez pokazanie swojej miłości, robienie z nią miłych rzeczy, intymne łączenie się z nią – pełne miłości, które napełni jej serce najbardziej. Kiedy kobieta czuje się kochana, jej pochwa otworzy się naturalnie i będzie chciała z tobą połączyć. Ale jeśli miłość niesie ze sobą warunki i ukryte haczyki, zostanie zamknięta i chroniona.

-Uzdrawianie uczucia bycia wykorzystanym

Nauczyciel tantry Barry Long zwykł mawiać:

„Kobiety są zmęczone wykorzystywaniem ich jako seksualne spluwaczki mężczyzn.”

To może wydawać się trudne. Ale wobec historii – to trafne. Kobiety odrywały role w domu i w związku małżeńskim. Nie wolno im było odmawiać seksu – oni się pobrali, to był ich obowiązek.

Dopiero rewolucja seksualna lat 60-tych spowodowała, że kobiety mogły cieszyć się seksem i mieć orgazm. Przez wieki wcześniej nie sądzono nawet, że jest to możliwe. Nikt nie skupiał się na tym czy to ważne.

Wyobraź sobie jak bolesny musiał być niechciany stosunek dla tych przymuszanych kobiet.

To historyczna podstawa dzisiejszych związków heteroseksualnych.

Fantomy tej historii nadal żyją w nas jako lęki, urazy, idee, które wciąż utrzymujemy na temat seksu i związków z zaangażowaniem.

Ale teraz uczymy się co to znaczy prawdziwie kochać.

W intymności tantrycznej często uczymy się seksu bez wytrysku. Nie chodzi o to, że coś nie tak z wytryskiem – jest on ważną częścią. Chodzi o to, aby wyjść poza model prokreacyjny. Musimy wyobrazić sobie intymność z intencją połączenia i po prostu kochania się. Intencja i cel wytrysku zamykają nas w małym pudełku prokreacji, kiedy naszym celem jest doświadczenie tego, co jest poza nią.

Kobiety chętnie podejmują się nauki uprawiania miłości z partnerem bez dążenia do wytrysku. Mają dość seksu, są zamknięte.

Idea bycia kochającym – delikatnego dotyku dla przyjemności – bycia bliskim, czucia się kochanym. Tak, tego chcą bardzo.

Rzeczy się zmieniają

Szukamy teraz czegoś więcej. Wiemy, że seksualność i intymność są o wiele ważniejsze niż pokolenia przed nami. Mamy prawa, wolność, wybór, których nasi dziadkowie nie mogliby sobie wyobrazić.

Dowiadujemy się, czym są nasze ciała – daleko poza nasze zwierzęce instynkty i zdolności do prokreacji.

Uczymy się grać boską i nieskończoną częścią nas samych.

Rozumiemy, jakimi cudami naprawdę są nasze ciała – wewnątrz i na zewnątrz.

Kiedyś goniliśmy za orgazmem, ponieważ myśleliśmy, że to jest konieczne i ostateczne ( co jest prawdą w seksie prokreacyjnym).

Ale teraz prawdziwym celem jest całkowite orgazmiczne uczucie, które leży w naszej prawdziwej naturze.

A ponieważ kobiety uczą się jak osiągnąć taki sposób odczuwania, nie będziemy więcej gonić orgazmów, ani się o nie martwić tym czy następnym razem.

Będziemy po prostu orgazmiczni – przez cały dzień – a szczególnie w sypialni.


Dziękujemy za obecność. Jesteśmy po to, aby pomagać rozwijać świadomość 🙂

Inne ciekawe wpisy znajdziesz -> POD TYM LINKIEM. 🙂

źródło: educateinspirechange.com

Photo by Viliman Viliman


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

1 thought on “Dlaczego Wiele Kobiet Nie Miewa Orgazmu”

  1. Wielokrotnie wmawia się kobietom, że do szczęśliwego związku konieczne jest przeżywanie orgazmów za każdym razem. Ja uważam, że samo uprawianie miłości/seksu, jest dla kobiety najsilniejszym i najbardziej intymnym przeżyciem, niż sam orgazm. A jeśli kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm to znak, że to jest ten właściwy partner, przed którym potrafimy się całkowicie otworzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.