dieta na raka profilaktyka leczenie zdrowe odżywianie

Dieta na raka – 8 produktów profilaktycznych i wspomagających leczenie raka

Naukowo dowiedziono, że łatwiej zapobiegać rakowi niż go leczyć. Dieta na raka powinna opierać się na produktach nieprzetworzonych i naturalnych. Ważne jest również omijanie toksyn chemicznych dodawanych w procesie produkcji.

Przedstawiamy listę 8 pokarmów, które zarazem zapobiegają chorobie, jak i zwalczają komórki już istniejące. Zatem wprowadzenie ich do diety będzie dla Ciebie bardzo wartościowe pod wieloma względami.

Dieta na raka – 8 produktów profilaktycznych oraz zwalczających komórki rakowe

Czosnek

Jest świetnym źródłem, allicyny, manganu, miedzi, selenu, witaminy B6, witaminy C i związków siarki. Wszystkie te składniki wzmacniają odporność i zwiększają możliwości obronne organizmu przed rakiem. Czosnek jest w stanie także zredukować wzrost guza.

Niektóre badania sugerują, że zwiększone spożycie czosnku zmniejsza ryzyko wystąpienia raka piersi, jelita grubego, trzustki, przełyku i żołądka. A zatem dieta na raka powinna zawierać ten składnik, pomimo zapachu.

Karczochy

Według badań klinicznych przeprowadzonych w 2011 roku, wyciągi z jadalnych części karczochów negatywnie wpływają na komórki raka piersi. Innymi słowy, przepływ i inwazja komórek raka okazały się być „znacząco hamowane” co potwierdza właściwości antyrakowe karczochów.

Brokuły

Kapustne warzywa są bogate w składniki odżywcze, takie jak błonnik, kwas foliowy, karotenoidy, sole mineralne i witaminy C, E i K. A dieta dla chorych na raka, która ma powodzenie jest zawsze nasycona zdrowymi witaminami.

Zostało naukowo wykazane, że mają one zdolność do zatrzymywania rozwoju raka w różnych narządach u szczurów i myszy, w tym żołądka, płuc, okrężnicy, wątroby, piersi i pęcherza moczowegoBrokuły i inne kapustne to dieta na raka.

Cytrusy

Według australijskich badaczy regularne spożywanie owoców cytrusowych obniża ryzyko raka jamy ustnej, żołądka i gardła. Dieta na raka i zdrowe cytrusy to niemal synonimy.

Łosoś

Dziki łosoś jest doskonałym źródłem witaminy D, która hamuje rozwój naczyń krwionośnych, które odżywiają guzy. Hamuje także proliferację zarówno komórek przedrakowych, jak i rakowych. Dieta dla chorych na raka powinna być bogata w witaminy. Korzystna może być też suplementacja.

Jabłka

Błonnik, który znajduje się w jabłkach ulega fermentacji w okrężnicy, co z kolei pobudza wytwarzanie substancji, które zwalczają tworzenia komórek nowotworowych.

Wykazano naukowo, że procyjanidyny i przeciwutleniacze znajdujące się w jabłkach nadają szereg sygnałów, które prowadzą do śmierci komórek rakowych. Dieta na raka lubi jabłka.

Kapusta

Kapusta jest bogata w przeciwutleniacze, takie jak witamina A i C oraz składniki odżywcze takie jak tiocyjaniany, luteina i zeaksantyna.

Według George Mateljan Foundation, kapusta posiada właściwości antyrakowe i jest to jeden z najlepszych środków zapobiegających tej wyniszczającej chorobie. Zatem dieta na raka zawiera również kapustę.

Daktyle

Umiarkowane spożycie daktyli zapewnia mnóstwo korzyści zdrowotnych. Zapobiega uszkodzeniom przez wolne rodniki, chorobie niedokrwiennej serca, udarowi mózgu, a także rozwojowi raka trzustki, prostaty, jelita grubego, płuc, macicy i piersi. Dieta na raka zawiera umiarkowane ilości daktyli.


Poczytaj także inne ciekawe artykuły na temat Zdrowego stylu życia.

Aby być zawsze na bieżąco z nowościami na Warsztacie – polub Naszą stronę na Facebooku i Pinterest. Nie zapomnij udostępnić tego wpisu znajomym. Dzielmy się pozytywnymi informacjami i nie bójmy chorób.

źródło

1 thought on “Dieta na raka – 8 produktów profilaktycznych i wspomagających leczenie raka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.