Detoks organizmu na co dzień – ssanie oleju

Tę metodę na detoks organizmu można stosować w naturalnym leczeniu zapalenia żył, anemii, egzemy, obrzęków, chorób żołądkowo-jelitowych, układu sercowo-naczyniowego, stawów, nowotworów, zapalenia zatok, gardła oraz innych mniej poważnych dolegliwości, np. przy nieświeżym oddechu, ciemnym nalocie na zębach, próchnicy, bólach brzucha, niestrawności czy w celu oczyszczenia krwi i limfy.

Podczas ssania oleju w jamie ustnej wytwarza się nadmiar śliny, która ma działanie odkażające. Medycyna naturalna postanowiła poszerzyć ten mechanizm o właściwości ‚toksynofilne’, czyli przyciągania toksyn, oleju roślinnego.

W przeciągu pół godziny przez naczynia jamy ustnej przepływa około 2-4 litry krwi. Dzięki obecności oleju następuje absorpcja szkodliwych substancji, czyli detoks organizmu.

Zanim przejdziemy do rzeczy chciałbym polecić inne warsztatowe sposoby na naturalny detoks organizmu:

  1. Prosty sposób na oczyszczenie płuc ze śluzu
  2. Mikstury na oczyszczanie jelit z toksyn

Detoks organizmu na co dzień – ssanie oleju – metodyka

Metoda jest prosta, bezbolesna i absolutnie nieszkodliwa.

Oto jak przebiega to oczyszczanie:

Rano na czczo lub wieczorem przed snem (przynajmniej kilka godzin po ostatnim posiłku) należy wziąć do ust łyżkę/łyżeczkę oleju (bio organicznego nierafinowanego) słonecznikowego, arachidowego lub kokosowego. Po czym zacząć ssać, lekko, bez wysilania się, trzymając go w przedniej części.

Na początku może trochę zgęstnieć, ale potem staje się płynny i biały. Po upływie 20-30 minut (możesz rozpocząć od 5-10; wiem, jakie to uczucie) należy wypluć całą zawartość (nie połykać, gdyż są tam toksyny i metale ciężkie!) oraz przepłukać kilka razy ciepłą wodą. Można po wszystkim również umyć zęby.

Metodę stosować dowolnie długo, do czasu aż powróci rześkość, energia, spokój, dobre samopoczucie, odżywczy sen i bystry umysł. Sprawa jest bardzo osobnicza. Z początku (częściej przy przewlekłych chorobach reumatycznych, a ogólnie raczej rzadko), gdy zachodzi wstępny detoks organizmu dla organizmu jest to duża zmiana – można czuć się trochę nieswojo, ale to mija. Następnie pojawiają się wszystkie pozytywne symptomy – energia po obudzeniu, dobry apetyt i humor.

W celach profilaktycznych można wykonywać 2-tygodniowe kuracje. A jak wszyscy dobrze wiemy, lepiej jest zapobiegać niż później leczyć.

Natomiast w przypadku chorób najlepszy wyniki osiąga się przy stosowaniu kuracji przez od 1 do 6 miesięcy, a nawet dłużej.

Warto dodać, że ssanie, np. oleju kokosowego również wybiela zęby. 🙂


Polecamy inne Naturalne przepisy na zdrowie. Zapraszam serdecznie 🙂

Proszę również polub naszą stronę na facebooku i udostępnij ten wpis znajomym – czy nie chcesz mieć rześkich, radosnych i oczyszczonych przyjaciół? 😉

Dzięki książce ‚Czy można żyć 150 lat?’ autorstwa Michała Tombaka.


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

9 thoughts on “Detoks organizmu na co dzień – ssanie oleju”

    1. Da radę – z tym nie ma problemu 🙂 Jedyne co mi się czasem przydarza, gdy mam nadmiar flegmy w gardle (często pojawiają mi się łagodne infekcje zatok), to mam czasami nagły odruch wykrztuśny i muszę szybko wypluć olej.
      Generalnie polecam tę metodę oczyszczania organizmu każdemu. Stosuję z przerwami od 8 miesięcy – poprawił mi się stan skóry (przy AZS i sporadycznym trądziku) i zmniejszyły ogólne objawy alergiczne. Poza tym zęby wydają się jakby czystsze – nie mam problemu z nalotem czy kamieniem.

  1. stosuję od dawna i nawet nie robię przerw.Teraz to już uzależnienie ,wstaje rano i po drodze pod prysznic łapię łyk oleju. Płukam aż olej staje się rzadki pote myję zęby .Jest świetnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.