Naturalny detoks – Poznaj przepis na oczyszczającą lemoniadę


loading...

Kiedy święta mijają, my objedzeni i wypoczęci zaczynamy zastanawiać się, jak zbalansować tę rozpustę. Po obfitych, słonych i słodkich posiłkach, które długofalowo mają negatywny oddźwięk na nasz organizm, nasz układ trawienny potrzebuje resetu. Opcję na domowy detoks jest niżej przedstawiona lemoniada.

Do najczęstszych objawów wynikających z przejedzenia należą: zaparcia, wzdęcia lub uczucie przelewania. To znak, że należy zrobić detoks organizmu. Każdy może to wykonać, bez względu na budowę czy masę ciała. Taka lemoniada nie daje skutków ubocznych, więc jesteśmy całkowicie bezpieczni.

Naturalny detoks – poznaj przepis na oczyszczającą lemoniadę

Przepis:
  • 1 cytryna
  • 200 ml wody, może być letnia, jeżeli wolisz
  • 1 laska cynamonu lub łyżeczka mielonego
  • Szczypta ostrej papryczki chili (cayenne)
  • Łyżeczka surowego miodu
Przygotowanie:

Wyciśnij sok z cytryny i dodaj do wody wraz z cynamonem, miodem i papryczką. Jeżeli sobie życzysz i chcesz wzmocnić efekt – dorzuć około 1 cm startego imbiru.

Sposób użycia:

Wymieszaj wszystkie składniki i pij małymi łyczkami. Przedstawiony przepis odpowiada jednej porcji. Pusty żołądek, czyli na czczo lub kilka godzin po ostatnim posiłku, jest najbardziej optymalny.


Poczytaj także inne przepisy Medycyny naturalnej i Ziołolecznictwa z naszego Warsztatu. 🙂

źródło


Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.
loading...

1 thought on “Naturalny detoks – Poznaj przepis na oczyszczającą lemoniadę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge