16,4 miliona dorosłych Amerykanów wierzy, że brązowe krowy dają czekoladowe mleko.

Około 7% populacji najwyraźniej wierzy w życie na świecie pełnym rozpuszczalnego kakao i pochodnych mlecznych produktów. Czekoladowe mleko ma swój bardzo poważny mit.

Ankieta przygotowana przez National Dairy Council (organizacja zajmująca się nabiałem w szerokim zakresie tematycznym) pokazała, że niespodziewanie dużo, bo 7% dorosłych Amerykanów – pracujących, żyjących w społeczeństwie – uważa, że czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów, donosi Washington Post.

Z pewnością istnieje wiele osób, które w jakiś sposób dorastają bez wiedzy, że pikle to ogórki, rodzynki to winogrona, a małe marcheweczki (baby carrots) to zmienione normalnej wielkości marchewki. Takie rzeczy się dzieją. Niemniej gazeta przeraża liczbami – 7% to około 16,4 miliona ludzi, którzy myślą, że żyją w krainie płynącej rozpuszczalnym kakao wytwarzanym przez brązowe krowy. (autor tekstu podaje tutaj nazwy amerykańskich firm zajmujących się produktami mlecznymi i czekoladowymi).

Około 7% dorosłych Amerykanów wierzy, że brązowe krowy dają czekoladowe mleko.

Ankieta pokazuje, jak zdumiewająco powszechny jest błąd, który ma korzenie w separacji Amerykanów od prawdy w temacie rolnictwa i przemysłu spożywczego.

Jest to problem warty nagłaśniania,” – mówi Cecily Upton, współzałożycielka fundacji non-profit zajmującej się rolnictwem i odżywianiem FoodCorps. „Na ten moment jesteśmy uwarunkowani do myślenia, że kiedy potrzebujesz jedzenia – idziesz do sklepu. Nie ma w naszym systemie edukacji momentu, w którym dzieci uczą się na temat wędrówki jedzenia, zanim te trafi do sklepów.”

Jednakże takie przeinaczenie ma pewne usprawiedliwienie. W tych czasach można uwierzyć, że czekoladowe mleko pochodzi od genetycznie zmodyfikowanych krów. (brawo) Czekoladowe mleko nie jest produktem pierwotnym. Nie jest efektem wydojenia krowy podczas czekoladowych ulew i zapakowania tego w kartony. Po prostu normalna krowa daje normalne mleko, do którego następnie dodaje się kakao. (niesamowite, że takie coś tłumaczę; pokazuje mi to tylko, jak daleko posunięte są mechanizmy zacieśniające świadomość).

Dobrze, skoro jesteśmy przy tym temacie, zmierzmy się również z innym mitem raz na zawsze. Truskawkowe mleko również nie pochodzi od krów o czerwonych wymionach – bez względu na to, co ktokolwiek powiedział Ci w barze lub kawiarni za rogiem.


Olaboga!

Drodzy Państwo, w nawiasach są moje, powiedzmy, komentarze. Temat jest kosmicznie niemożliwy, ale jak widać realny, skoro wypowiadają się na ten temat poważni ludzie. Myślę, że w Polsce nie zaszło to aż tak daleko, ale jest to dla Nas ostrzeżenie. Amerykański styl życia zaczyna być globalnie demaskowany. Również my miejmy świadomość. Prawdziwych informacji na temat chociażby przemysłu mlecznego jest w internecie mnóstwo. Choć więcej mówi się teraz o przemyśle mięsnym, dzięki walce wegetarian – sami dla siebie poszerzajmy świadomość dotyczącą świata, tego, co jemy, pijemy oraz czym oddychamy. Niedługo zapewne weganie zrobią to samo z mlecznymi produktami, co wegetarianie robią z mięsem. Ja się tak trochę śmieję, że o mleku tak dużo się nie mówi, bo dużo wegetarian żyje na serze. 🙂 Nie chcę oczywiście nikogo urazić, to żarty, ale może skłonią do refleksji. 🙂

Jestem rozłożony na łopatki. 🙂 Proszę udostępniać te informacje – dla przestrogi! A inne wpisy o Zdrowym stylu życia znajdą Państwo TUTAJ.

źródło: vice.com

zdjęcie: Annie Spratt


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.