Cukrzyca typu 1. – Niespodziewane uzdrowienie. Trzuska z powrotem zaczęła produkować insulinę

W obecnych czasach cukrzyca typu 1 traktowana jest już jako choroba cywilizacyjna. Dzieje się tak głównie za sprawą tego, że dotyka coraz liczniejszą grupę młodych ludzi. Z reguły jej obecność podyktowana jest występowaniem skłonności dziedzicznych, zwłaszcza gdy istnieje wśród najbliżej rodziny ale nie tylko dlatego.

Cukrzyca typu 1 może być także następstwem przebytych infekcji wirusowych, kiedy to w wyniku błędnie wdrożonej terapii, dochodzi do destrukcji komórek trzustkowych, powodując tym samym zaburzenia w funkcjonowaniu samej trzustki, zakłócając wydzielanie insuliny, a w konsekwencji bezpowrotnie ją tracąc.

CUKRZYCA TYPU 1 – WYROK CZY NADZIEJA?

Otóż te niezachwiane dotąd fakty, zostały w pewnym momencie poddane pod wątpliwość, po tym jak jeden z młodych Brytyjczyków Daniel Darkes, doświadczył po siedmiu latach zmagania się z chorobą samo uzdrowienia. Wg opinii gremia lekarskiego, którzy natchnieni przypadkiem Darkesa przeprowadzili szereg badań, mających na celu rozpoznanie przyczyn cudownego uwolnienia się od choroby, stan ten był wynikiem sygnału wysyłanego z mózgu do trzustki.

Wpływ na powrót zdrowia miała również ilość przyjmowanej przez pacjenta witaminy C i D, ale także prowadzony przez niego zdrowy tryb życia i zamiłowanie do sportu, który czynnie uprawiał.

Trzydziestoletni Daniel dożywotnio obciążony cukrzycą typu 1 również nie krył zdziwienia, po tym jak jego zdrowie uległo samo naprawie. Skazany na nieodwracalne skutki choroby nie przypuszczał, że jego trzustka może kiedykolwiek samodzielnie się odnowić.

Dziś cieszy się dobrym zdrowiem, bez konieczności sztucznego przyjmowania insuliny. Jest czynnym sportowcem, a jego przypadek może być dużym posunięciem w leczeniu autoimmunologicznej choroby trzustki.

Samo uzdrowienie narządu Daniela jest także nadzieją dla wszystkich cierpiących na to schorzenie, dającą możliwość całkowitego powrotu do zdrowia. W tej układance ważnym aspektem jest fakt odkrycia przez zainteresowanych tematem naukowców wszystkich mechanizmów mogących przyczynić się do odnowy trzustki.

Przypadek Daniela jest niesamowicie ciekawy, gdyż wywodzi się ze środowiska medycyny akademickiej. Zazwyczaj cukrzyca typu 1 jest tam traktowana jako dożywotnia. Wszelkie doniesienia o skutecznym wyleczeniu z kręgów naturalnych są najczęściej wyśmiewane. A tu nagle przydarzyło się coś takiego i wszyscy złapali się za głowy.

Bardzo, bardzo ciekawe, my lubimy takie zamieszanie 🙂


Inne Naturalne przepisy na zdrowie znajdziesz TUTAJ.

źródło: cukrzycapolska.pl

1 thought on “Cukrzyca typu 1. – Niespodziewane uzdrowienie. Trzuska z powrotem zaczęła produkować insulinę”

  1. Oczywiście, że jest to albo totalny cud, albo przekręt. Problemem w cukrzycy typu 1, nie jest bowiem trzustka, tylko nadreaktywność układu immunologicznego, który nie mógł ulec naprawie, gdyż jest to błąd genetyczny DNA, których limfocyty typu T i tak z powrotem zniszczyłyby komórki beta ponownie. Więc jeśli nawet cudem komórki beta trzustki zregenerowały sie w 100 procentach to dalej zostaje problem autoimmunizacji układu immunologicznego, Zatem niestety nie wierze w te rewelacje i radze nikomu się nie łudzić!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.