Jeżeli nosisz Crocsy, uważaj, bo mogą negatywnie wpływać na zdrowie!

Nawiązując do pracy niemieckich naukowców, którzy badali Crocsy, czyli ostatnimi czasy bardzo popularny typ obuwia, możemy wnioskować, że są one rakotwórcze. Badacze przetestowali 10 par najlepszej jakości Crocsów zrobionych z plastiku (podróbek oryginalnej firmy).

Wyniki pokazują, że są zawierają one około 60% wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Proszę wierzyć, że te drażniące substancje mogą powodować mutację w komórkach, np. taką prowadzącą do powstania nowotworu.

Jeżeli nosisz Crocsy, uważaj, bo mogą negatywnie wpływać na zdrowie!

A zatem są one toksyczne, rakotwórcze, a do organizmu przenikają drogą wziewną lub przezskórną. Badanie wykazało, że czarne kroksy zawierają najwięcej rakotwórczych substancji.

Mimo to, jeżeli kochasz te buty, najlepszym sposobem na ochronę jest zakładanie skarpetek.

Pamiętajmy, że badania dotyczyły Crocsów wykonanych z plastiku, czyli podróbek. Oryginalne firmówki Crocsy nie zawierają rakotwórczych substancji, ale mają pewien potencjał uczulający, więc w razie wysypki lub innych podobnych reakcji, należy zaniechać korzystania z nich. 🙂


Poczytaj także inne ciekawy artykuły o Zdrowiu lub Urodzie.

źródło, źródło zdjęcia


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

1 thought on “Jeżeli nosisz Crocsy, uważaj, bo mogą negatywnie wpływać na zdrowie!”

  1. Przede wszystkim crocsy są wykonane z pianki – czy to oryginalne, czy podróby – nie z plastiku i nie z gumy. Zaczęłam ostatnio szukać alternatywy dla crocsów, czyli jakichś klapek z innego materiału… niestety najpopularniejsze wyszukiwania dotyczyły wszelakiego rodzaju klapek… właśnie z identycznej pianki, co crocsy. Tradycyjne, oryginalne chodaki z drewna i skóry kosztują przynajmniej kilkadziesiąt zł i nie wiem, ile osób zamieniłoby na nie klapki a’a crocs za 10-15 zł / para. Inna sprawa – w obuwiu typu klapki ludzie i dzieci chodzą od lat, ale dopiero odkąd crocsy stały się popularne, zaczynają wypowiadać się ortopedzi, a teraz jeszcze numer z rakotwórczym dodatkiem :/ Faktem jest, że najzdrowsze są buty skórzane (skóra prawdziwa), ale z kolei nie mamy wglądu w to, jak się je produkuje i czy przypadkiem i one nie zawierają one czegoś niezdrowego dla zdrowia…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.