chinski czosnek trujący toksyczny

Chiński czosnek – może być trujący i niebezpieczny!

Chiński czosnek, który pojawił się masowo w naszych sklepach może mieć toksyczne właściwości. A to z powodu zawartości chemikaliów, antybiotyków, pleśni i grzybów.

Na dodatek, jest jednym z najczęściej przemycanych do Polski i dalej Europy produktów. Stoi tuż obok papierosów i alkoholu. Jego produkcja daleko odbiega od Naszej, poza tym na czosnek nakładane jest wysokie cło i inne wymagania.

Chiński czosnek – należy na niego uważać!

Chiński czosnek jest produktem często genetycznie modyfikowanym. Na dodatek podczas produkcji jest on szpikowany chemikaliami i antybiotykami, które są zakazane na terenie Unii Europejskiej. Dla Nas czosnek jest naturalnym antybiotykiem i ten, który wyrósł na Naszej ziemi, jest w stanie poradzić sobie z niemal każdą infekcją. Chiński czosnek nie zawiera żadnych zdrowotnych właściwości, a wręcz przeciwnie, może być toksyczny ze względu na chemikalia i antybiotyki, które mogą kumulować się w naszych ciałach.

Zanim przejdziemy do różnic w wyglądzie i cechach pomiędzy naszym a chińskim czosnkiem, polecam artykuł o niebagatelnych właściwościach czosnku i wspaniałych skutków zdrowotnych, jakie może za sobą nieść codzienne spożywanie czosnku. Dodatkowo mamy przepis na Czosnkowy eliksir na grypę i przeziębienie. Proszę tutaj w tym linku.

chiński czosnek różnica jak odróżnić

Chiński czosnek – jak odróżnić od Naszego?

Chiński czosnek nie ma takiego aromatu jak nasz, w dodatku szybciej pleśnieje i gnije. Główka czosnku jest większa i niemal idealnie biała. Nasz polski czosnek ma przebarwienia koloru fioletowego, różowego lub szarego, jest także mniejszy.

Polski czosnek ma wyrazisty aromat, gdyż jest bogaty w olejki eteryczne, natomiast ten chiński jest łagodny, a jego zapach jest lekki.

Należy dodać, że chiński czosnek nie wysycha tylko gnije i pleśnieje, a to jest groźne dla Naszego zdrowia. Zarodniki grzybów mogą powodować alergie i podrażnienia dróg oddechowych.

Pamiętajmy, zwracajmy uwagę, skąd pochodzi czosnek, który kupujemy! Nasze zdrowie jest w Naszych rękach, a czosnek pochodzący z polskich ziem, ewentualnie europejskich, jest najzdrowszym lekarstwem, jaki zna natura!

A tymczasem zajrzyj również w inne zakątki Warsztatu dobrego słowa – np. wpisy o Zdrowym stylu życia.


Śledź naszą stronę na facebookupolub ją i udostępnij ten post znajomym. Niech każdy wie, jak odróżnić nasz czosnek od chińskiego i zawsze dokonywać słusznego wyboru dla naszego zdrowia!

źródła: wprost.pl i e-anetabloguje.blog.pl, źródło zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.