Cera – pomidor może zdziałać cuda dla Twojej twarzy!

Nasza cera może frustrować, denerwować, a nawet żenować. Problemy z nią występują w niemal każdym wieku.

Utrzymywanie stanu, kiedy cera będzie zawsze gładka i lśniąca może wymagać dużego poświęcenia, ale może jest na to jakiś sposób? Rozwiązanie problemu może rosnąć w Twoim warzywnym ogródku i nie musi kosztować fortuny.

Okazuje się, że pomidor może być elementem codziennego dbania o dobrą kondycję skóry. Dzięki niemu cera może wyglądać o wiele lepiej.

Pomidor jest bogaty w wiele witamin, np. A, C, E, K i B6. Jego działanie obejmuje łagodzenie zmian zapalnych i lepsze odżywienie skóry. Pomidory zawierają również kwas salicylowy, składnik wielu maści przeciwko różnym dermatologicznym schorzeniom.

Oczywiście cera i samo dbanie o nią nie jest jedynym przypadkiem, w którym pomidor jest pomocny. Trądzik  tak samo dobrze zareaguje na potraktowanie pomidorem. Używanie go w codziennej higienie skóry jest jak najbardziej adekwatne. W ten sposób zapobiegamy nawrotom oraz profilaktycznie działamy przeciwko jakimkolwiek zmianom skórnym na twarzy. Wszelkie wypryski, przebarwienia czy pryszcze również znajdują się w sferze zainteresowań pomidora. 🙂 

cera – jak pomidor może zdziałać cuda dla Twojej twarzy?
Użycie

To proste rozwiązanie niekiedy jest najlepszą opcją. Po prostu pokrój pomidora w plasterki i natrzyj nim zajętą skórę. Wmasuj sok w skórę, a następnie przemyj twarz. W sytuacji, gdy nie jest wystarczający na trądzik, może zadziałać dobrze na mniejsze problemy – wypryski, pryszcze czy przebarwienia. Plusem jest to, że nie zajmie to Tobie dużo czasu.

Pomidorowa maseczka

Jeżeli masz trochę więcej czasu, ten sposób powinien być skuteczny w przypadku, gdy trądzik uderzy mocniej. Weź pomidora i pokrój go w plasterki. Włóż je na minutę do ciepłej wody, a następnie obierz ze skórki (lub po prostu sparz, jak to się zwykle robi). Usuń nasiona, a miąższ rozdziamdziaj na pastę. Nakładaj ją na całą twarz i trzymaj przez około godzinę, potem zmyj. Możesz również dodać zgniecionego ogórka lub jogurt w celu zmniejszenia bólu, świądu lub innych objawów, które nam serwuje trądzik zwyczajny lub dokuczliwa cera.

Sok pomidorowy do mycia twarzy

Jeżeli nie chcesz siedzieć przez godzinę z pomidorem na twarzy (choć zawsze to lepsze niż jajko), spróbuj użyć sok. Zmieszaj łyżkę soku pomidorowego (samorobnego) z kilkoma kroplami soku z cytryny. Nanieś miksturę na zajęte miejsca i pozostaw na około 5 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą.


Polub stronę Warsztatu dobrego słowa na facebooku i udostępnij post znajomym! Dziękuję Ci za obecność.

Poczytaj również inne ciekawe artykuły, np. o naturalnych metodach leczenia różnych chorób, zdrowym odżywianiu, które jest tak ważne dla skóry, odchudzaniu lub naturalnych kosmetykach, aby zawsze działać w zgodzie z naturą. 😉 

źródło

1 thought on “Cera – pomidor może zdziałać cuda dla Twojej twarzy!”

  1. Dwadziescia lat temu pomidory zawieraly wymienione witaminy , dzisiejsze pomidory zawieraja jedynie odrobine potasu. Chyba ze mamy dostep do organicznych pomidorkow wtedy mozna sprobowac?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.