Cera – pomidor może zdziałać cuda dla Twojej twarzy!


loading...

Nasza cera może frustrować, denerwować, a nawet żenować. Problemy z nią występują w niemal każdym wieku.

Utrzymywanie stanu, kiedy cera będzie zawsze gładka i lśniąca może wymagać dużego poświęcenia, ale może jest na to jakiś sposób? Rozwiązanie problemu może rosnąć w Twoim warzywnym ogródku i nie musi kosztować fortuny.

Okazuje się, że pomidor może być elementem codziennego dbania o dobrą kondycję skóry. Dzięki niemu cera może wyglądać o wiele lepiej.

Pomidor jest bogaty w wiele witamin, np. A, C, E, K i B6. Jego działanie obejmuje łagodzenie zmian zapalnych i lepsze odżywienie skóry. Pomidory zawierają również kwas salicylowy, składnik wielu maści przeciwko różnym dermatologicznym schorzeniom.

Oczywiście cera i samo dbanie o nią nie jest jedynym przypadkiem, w którym pomidor jest pomocny. Trądzik  tak samo dobrze zareaguje na potraktowanie pomidorem. Używanie go w codziennej higienie skóry jest jak najbardziej adekwatne. W ten sposób zapobiegamy nawrotom oraz profilaktycznie działamy przeciwko jakimkolwiek zmianom skórnym na twarzy. Wszelkie wypryski, przebarwienia czy pryszcze również znajdują się w sferze zainteresowań pomidora. 🙂 

cera – jak pomidor może zdziałać cuda dla Twojej twarzy?
Użycie

To proste rozwiązanie niekiedy jest najlepszą opcją. Po prostu pokrój pomidora w plasterki i natrzyj nim zajętą skórę. Wmasuj sok w skórę, a następnie przemyj twarz. W sytuacji, gdy nie jest wystarczający na trądzik, może zadziałać dobrze na mniejsze problemy – wypryski, pryszcze czy przebarwienia. Plusem jest to, że nie zajmie to Tobie dużo czasu.

Pomidorowa maseczka

Jeżeli masz trochę więcej czasu, ten sposób powinien być skuteczny w przypadku, gdy trądzik uderzy mocniej. Weź pomidora i pokrój go w plasterki. Włóż je na minutę do ciepłej wody, a następnie obierz ze skórki (lub po prostu sparz, jak to się zwykle robi). Usuń nasiona, a miąższ rozdziamdziaj na pastę. Nakładaj ją na całą twarz i trzymaj przez około godzinę, potem zmyj. Możesz również dodać zgniecionego ogórka lub jogurt w celu zmniejszenia bólu, świądu lub innych objawów, które nam serwuje trądzik zwyczajny lub dokuczliwa cera.


loading...

Sok pomidorowy do mycia twarzy

Jeżeli nie chcesz siedzieć przez godzinę z pomidorem na twarzy (choć zawsze to lepsze niż jajko), spróbuj użyć sok. Zmieszaj łyżkę soku pomidorowego (samorobnego) z kilkoma kroplami soku z cytryny. Nanieś miksturę na zajęte miejsca i pozostaw na około 5 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą.


Polub stronę Warsztatu dobrego słowa na facebooku i udostępnij post znajomym! Dziękuję Ci za obecność.

Poczytaj również inne ciekawe artykuły, np. o naturalnych metodach leczenia różnych chorób, zdrowym odżywianiu, które jest tak ważne dla skóry, odchudzaniu lub naturalnych kosmetykach, aby zawsze działać w zgodzie z naturą. 😉 

źródło


Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.
loading...

1 thought on “Cera – pomidor może zdziałać cuda dla Twojej twarzy!”

  1. Dwadziescia lat temu pomidory zawieraly wymienione witaminy , dzisiejsze pomidory zawieraja jedynie odrobine potasu. Chyba ze mamy dostep do organicznych pomidorkow wtedy mozna sprobowac😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge