burak

Burak – warzywo, które wyleczy wszystko w Twoim ciele!

Burak jest nieprawdopodobnie zdrowym warzywem. Ma wiele potencjalnie leczniczych właściwości i jest w stanie poradzić sobie z różnymi chorobami.

Antocyjaniny nadają im czerwony kolor i działają silnie antyrakowo.

Ponadto, burak zawiera betainę, która jest naturalnym związkiem przeciwzapalnym, wspiera zdrowie serca, zawiera ważne witaminy i minerały: B1, B2, C, miedź, magnez, potas, żelazo, fosfor lub jod. Poprawia krążenie krwi, reguluje parametry biochemiczne i chroni pracę wątroby.

Burak – warzywo, które wyleczy wszystko w Twoim ciele!

Co więcej – przeciwdziała anemii i oczyszcza organizm z toksyn. Idąc dalej, spowalnia starzenie i wpływa pozytywnie na naczynia krwionośne. Jest bardzo bogaty w antyoksydanty, celulozę i pektyny, specjalny typ błonnika poprawiający trawienie. Niesamowite działanie tego warzywa wieńczy ochrona przed stłuszczeniem wątroby.

Oprócz zalet dietetycznych, buraki pomagają też podczas treningu. Zwiększa Twoją witalność i wytrzymałość w trakcie treningu. Dzięki temu jest niesamowity dla sportowców.

Burak może być jedzony na surowo, ugotowany, pieczony lub pity jako sok. Nie powinno się zapominać o liściach – botwince na zupę – bardzo bogatej w potas.

Badania pokazują, że regularne spożywanie pokarmów bogatych w potas i eliminacja nadmiaru sodu zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru o ponad 20%.


Poczytaj także inne ciekawostki dotyczące Zdrowego stylu życia.

źródło, zdjęcie

5 thoughts on “Burak – warzywo, które wyleczy wszystko w Twoim ciele!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.