atrakcyjność, rozwój duchowy, zapach, barwa głosu, głos

Jeśli chodzi o atrakcyjność to zapach i barwa głosu grają główną rolę !

Jeśli chodzi o atrakcyjność to zapach i barwa głosu grają główną rolę !

Okazuje się, że to nie tylko twój wygląd sprawia, że jesteś atrakcyjny dla innych. Według „Frontiers in Psychology” – czasopisma psychologicznego, twój głos i zapach ciała są istotne dla drugiej płci.

Autorzy artykułu dokonali przeglądu 73 badań na temat atrakcyjności, opublikowanych w latach 1977-2017 „w celu zbadania względnego znaczenia sygnałów wizualnych, słuchowych i węchowych.”

Agata Groyecka, naukowiec z Uniwersytetu Wrocławskiego, powiedziała, że była w stanie określić, że postrzeganie atrakcyjności jest multimodalne i zależy od więcej niż jednego czynnika.

Niektóre zapachy są oceniane nie tylko jako przyjemniejsze, ale również bardziej seksowne, dlatego też mogą skłonić ludzi do flirtu lub randki. Podobnie nieprzyjemne zapachy mogą zniechęcać do angażowania się w związek.

Chociaż literatura dotycząca ludzkiego głosu i węchu bardzo szybko się rozwinęła w ostatnich dziesięcioleciach, nie zdziwiło nas, że największa część artykułów dotyczących atrakcyjności skupia się na wyglądzie fizycznym.” – powiedziała.

Jeśli chodzi o atrakcyjność to zapach i barwa głosu grają główną rolę !

Naukowcy odkryli, że

  • Wskazówki głosowe pomagają innym w ocenie drugiej płci, wieku, dominacji, kooperatywności, stanu emocjonalnego, siły fizycznej i płodności.
  • Zapach ciała może wpływać na to, jak atrakcyjny jesteś dla kogoś, zwłaszcza, że zawiera wskazówki zdrowotne (różne dolegliwości mogą być związane z pewnymi zapachami, np. charakterystyczny zapach związany z cukrzycą jest opisywany jako zapach zgniłych jabłek).

Istnieją również badania sugerujące, że zapach może zawierać wskazówki dotyczące budowy cząsteczek. Badacze przeprowadzili badanie na 44 studentkach, dając im do powąchania koszulki 44 mężczyzn po tym, jak nosili te koszulki przez dwie noce.

Kobiety zostały poproszone o ocenianie zapachów pod kątem ich intensywności, przyjemności i seksapilu. Okazało się, że dla kobiet, które nie brały tabletek antykoncepcyjnych, a tym samym nie zaburzały swojej gospodarki hormonalnej, zapachy mężczyzn były przyjemniejsze i bardziej pociągające.

Od czasu tego badania nie przeprowadzano wielu podobnych eksperymentów.

Były jednak badania dotyczące barwy głosu, które sugerowały, że atrakcyjność kobiecego głosu może się różnić w zależności od jej cyklu miesiączkowego lub układu ciała.

„W badaniu dotyczącym figury, opublikowanym w czasopiśmie Evolution and Human Behavior w roku 2004, Gallup i jego współpracownicy zarejestrowali głosy 149 studentów. Nagrano ich jak liczą od 1 do 10. Następnie poproszono ich o ocenę atrakcyjności głosów w nagraniach innych.

Naukowcy odkryli, że bardziej atrakcyjny głos miał związek z budową kobiecego ciała. Zwykle oceniano wyżej atrakcyjność głosu kobiet, które miały mniejszy współczynnik talia-biodra, czyli figurę powszechnie uważaną wśród mężczyzn jako zbliżoną do ideału.

U mężczyzn zaś wyższa atrakcyjność głosu miała związek z wyższym stosunkiem barków do bioder lub po prostu szerokimi ramionami, które zwykle uważane są za atrakcyjne u mężczyzn.”

Przy okazji okazało się, że u kobiet bardziej atrakcyjny jest wysoki głos, u mężczyzn zaś niski.

Laura Germine, neurolog z Harvard Medical School, która nie brała udziału w tych badaniach, twierdzi, że wszystkie nasze zmysły – połączone – działają razem tak, aby pomóc nam ocenić atrakcyjność.

A co ty o tym sądzisz? Brzmi sensownie? Czy zdarza ci się wspominać piękny zapach lub głos swojego partnera ?


Inne ciekawe wpisy można znaleźć -> TUTAJ. 🙂

źródło: healthnutnews.com


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.