5 alkalicznych produktów, alkalicznych, zdrowie, zdrowe odżywianie

5 najlepszych alkalicznych produktów, które warto pamiętać

5 najlepszych alkalicznych produktów, które warto pamiętać

Wszyscy słyszeliśmy o utrzymaniu prawidłowego pH, ale czy wiemy co to naprawdę znaczy? Jeśli chodzi o skalę pH w żywności mamy na myśli pH ciała. Jedząc pewne produkty możemy wpływać na to pH negatywnie i przyczyniać się do wielu chorób, które nas spotykają.

Twoja krew potrzebuje być lekko alkaliczna, czyli zasadowa, co oznacza mniej więcej 7.35-7.45 w skali pH od 0 do 14. Generalnie, ciało osiąga swoje pH automatycznie, jednak istnieją argumenty na to, że w dzisiejszych czasach poprzez niezdrową żywność zaburzamy swoje pH i zakwaszamy organizm.

Zbyt duża kwasowość wywołuje zmęczenie, problemy z zębami, zaburzenia odporności, bóle, zapalenia a nawet przedwczesne starzenie. Jedząc żywność, która alkalizuje pH ominiesz problemy ze zdrowiem wynikające z zakwaszenia.

5 alkalicznych produktów dla lepszego zdrowia

Cytryny

Prawdopodobnie najbardziej zasadowe i zdrowe. Zacznij dzień szklanką wody z cytryną. Mimo, że cytryna wydaje się kwaśna przynosi dla twojego ciała efekt zasadowy.

Arbuz

Następny świetny owoc odkwaszający organizm. Ma też właściwości moczopędne.

Pieprz cayenne

Przynosi wiele korzyści nawet poza tym, że jest alkaliczny dla ciała – od zawartości antyoksydantów po jego wspomaganie odchudzania Powinien znaleźć się w każdej diecie.

Zielone liście

Szpinaku, jarmużu, botwinki czy kapusty ogrodowej. Wszystkie są zdrowe i odkwaszają organizm. Poza tym bogate w witaminę K i folian. Wspomagają też układ trawienny.

Jabłka

Mają pH 8.0, są bogate w błonnik i świetne na trawienie.

Pamiętaj, że nie wszystkie warzywa i owoce są alkaliczne. Właściwie jest wiele zakwaszających. Np. kukurydza, soczewica, oliwki, jagody, żurawina uważane są za produkujące kwas. Jednak mają też wspaniały wpływ na zdrowie. Lepiej ominąć w diecie zakwaszające przetworzone produkty i cieszyć się wszystkimi owocami i warzywami w dobrych ilościach.


Serdecznie dziękujemy za przeczytanie. Zapraszamy do przeczytania innych wpisów o Zdrowym stylu życia 🙂

Polecamy również dział Naturalne przepisy na zdrowie, gdzie znaleźć można wiele ciekawych przepisów 🙂

źródło: naturalsociety.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.