adhd, adhd nie istnieje

ADHD nie istnieje: dlaczego francuskie dzieci nie mają ADHD?

Poczuj to: W samych Stanach zjednoczonych przynajmniej 9% dzieci ma diagnozę ADHD i są z tego powodu leczeni lekami farmaceutycznymi. System naszego szkolnictwa jest potwornie zacofany. Dlatego cieszy się tak małą atrakcyjnością w porównaniu do tego, jaki mógłby być naprawdę.

Wyobraźmy sobie taką szkołę, która pozwala tobie tworzyć cokolwiek tylko zechcesz. Nauczyciele byliby zawsze do dyspozycji, aby wesprzeć młodych w życiowych decyzjach. Klasy byłyby na zewnątrz lub w innych, bardziej stymulujących miejscach.

Dzieci nie byłby zmuszane do siedzenia w tych samych pomieszczeniach każdego dnia – to całkowicie oddala ich od zrozumienia swojego nieopisanego potencjału.

System edukacji wygląda jak wygląda nie bez powodu. Został on zjednoczony w idei z innymi systemami – farmaceutycznym, rządowym itd.

ADHD nie istnieje: dlaczego francuskie dzieci nie mają ADHD?

A teraz spójrz na Francję, gdzie częstość diagnozy ADHD jest dramatycznie niższa i wynosi poniżej 0,5%.

Co się tutaj dzieje?

W Stanach Zjednoczonych system medyczny jest o wiele mniej szczery. Psychiatrzy dziecięcy traktują ADHD jako biologiczny ład. Tak jakby neurony w mózgu mogły szaleć tylko z własnego powodu, wykluczając środowisko i czynniki społeczne. Jest to absurd, ponieważ to właśnie interakcja ze światem jest w rozwoju dziecka tak ważna i determinuje cały proces – od poziomów przekaźników chemicznych po same myśli.

Dlaczego lekarze tego nie rozumieją?

Francuscy psychiatrzy dziecięcy widzą ADHD zupełnie inaczej. Łączą to rozpoznanie z przyczynami psycho-społecznymi i sytuacyjnymi. Zatem zamiast podawać dzieciom leki, koncentrują się na zachowaniu dzieciaków i tam upatrują prawdziwych przyczyn problemów, które pojawiają się na drodze rozwoju.

ADHD nie występuje w mózgach dzieci, a raczej w ich relacjach społecznych. Francuzi leczą różnego rodzaju terapią lub rozmową, co powinno być podstawą!

We Francji o wiele mniej dzieci ma rozpoznane ADHD. W Stanach Zjednoczonych jest to bardzo popularne, a zachowanie pociech traktuje się w kategoriach: czy powinno być opanowane i leczone lekami.

Francja jest na tyle świadoma, by wiedzieć, że najważniejsze jest holistyczne podejście – przez odżywianie po zmiany stylu życia. Warto również dodać, że substancje takie jak aspartam (napoje light, sportowe itd.), sztuczne barwniki i polepszacze smaku, konserwanty czy GMO są również w stanie doprowadzić do takiej diagnozy.


Poszukaj także innych ciekawostek, których u nas na pęczki gdziekolwiek spojrzysz, np. o Zdrowym stylu życia tutaj 🙂

źródło

4 thoughts on “ADHD nie istnieje: dlaczego francuskie dzieci nie mają ADHD?”

 1. Rozmowa z moją francuską bratową „Mój siostrzeniec ( 2 klasa szkoły podstawowej , kwiecień) zostanie na drugi rok w klasie. Dlaczego ? – pytam. Bo on dobrze czyta 🙂 i dobrze liczy :), ale bardzo niestarannie pisze i jest rozkojarzony…. ” Cała rodzina przyjmuje to do wiadomości. Nikt nie łamie mu psychiki, bo musi przejść do następnej klasy, aby sąsiedzi i inni w pracy nie śmiali się z rodziców. Ot, co…
  Niestety podobno aktualnie zmieniają we Francji prawo – wszyscy bez wyjątków, niezależnie od osiąganych sukcesów obligatoryjnie będą przechodzić do następnej klasy. Zweryfikuje ich ( właściwie nauczycieli) egzamin końcowy – maturalny. Ciekawe, jakich będą mieli specjalistów bez odpowiedzialności…

 2. Niedobór dopaminy lub problem z jej wychwytem czym jest w takim razie?

  Takie osoby bez odpowiednich leków – metylofenidat – nie są w stanie się skupić ani kontrolować w pełni swojego ciała.

 3. Wg BBC poziom psychiatrii we Francji pozostawia wiele do życzenia. Autyzm jest tam leczony psychoanalizą (http://www.bbc.com/news/magazine-17583123), co ma również konsekwencje w przypadku ADHD. Każdy kto się orientuje w temacie przeciera oczy ze zdziwienia.
  Autorka oryginalnego artykułu (https://www.psychologytoday.com/blog/suffer-the-children/201203/why-french-kids-dont-have-adhd) sprzedaje książkę o ADHD (https://www.amazon.com/Disease-Called-Childhood-American-Epidemic-ebook/dp/B00L9AXZY8).
  Marilyn Wedge (autorka) zarabia spore pieniądze bazując na powszechnym lęku przed korporacjami farmakologicznymi, niechęci do psychiatrii i głoszeniu kontrowersyjnych poglądów.
  Można zgadzać się z podejściem Pani Marilyn w wielu sprawach, ale negacja ADHD to po prostu kontrowersyjny zabieg mający przysporzyć jej „sławy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.