10 rzeczy, które zrozumie tylko samotnik

‚Większość ludzi słowo „samotnik” łączy z czymś negatywnym, a to nie musi tak wcale wyglądać. Uważam siebie za samotnika, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie ma przecież nic złego w tym, że wolisz spędzać czas w samotności niż w grupie ludzi. Samotnicy to wspaniali ludzie, którzy żyją tak jak chcą.

Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które właśnie tylko samotnik doskonale rozumie.
A czy Ty też jesteś „samotnikiem”?

10 rzeczy które samotnik rozumie najlepiej:

  1. Obserwacja otoczenia

Samotnik dosłownie widzi wszystko i nie pozwoli, by cokolwiek mu umknęło. Obserwuje ludzi wokół siebie, co pozwala mu lepiej ich zrozumieć.
Jak często zatrzymujesz się, by poobserwować otoczenie?

  1. Nie zajmują się plotkami

W przeciwieństwie do reszty świata, samotnicy, nie chcą mieć nic wspólnego z plotkami. Nie obchodzi ich to, o czym plotkują inni, i nie zwracają uwagi na obłudne komentarze.

  1. Refleksja

Samotnik to ktoś, kto poświęca więcej czasu na refleksję niż inni. To bardzo przydatna umiejętność, szczególnie w dzisiejszym pędzącym świecie.
A Ty o czym myślisz, gdy poddajesz się refleksji?

  1. Miłość do pisania

Samotnicy bardzo często uwielbiają pisać. Większość z nich jest w tym dobra, ponieważ pisanie przychodzi im wręcz z wrodzoną łatwością. Mogą pisać (i piszą) wszystko – od poezji do książki.

  1. Tajemniczość

Samotnik dla innych jest zagadką. Ludzie myślą, że osoba, która spędza czas sama ma coś do ukrycia. To, że ktoś jest samotnikiem nie oznacza, że zataił kontrowersyjne fakty na swój temat! Doszukiwanie się na siłę czegoś pomiędzy wierszami do niczego nie prowadzi.

  1. Cierpliwość


Samotnicy mają więcej cierpliwości niż inni. Nauczyli się akceptować siebie i ludzi wokół siebie poprzez spędzanie czasu w samotności i refleksji. Mogą usiąść i oglądać godzinami gwiazdy nie narzekając na nic.

  1. Łagodność


Samotnicy są z reguły łagodnymi osobami, które nie chcą przeszkadzać innym. Nie są głośni i zdarza im się zwracać uwagę, gdy ktoś przeszkadza. Czasem może być to dla nich irytujące.

  1. Żądni przygód


Samotnik kocha podróżować i ryzykować. Działa według tego, co nakazuje mu serce i to bez towarzystwa. Nie mając nikogo, komu musiałby odpowiadać, traktuje świat jak własny plac zabaw.

  1. Długie spacery


Samotnik kocha długie spacery, wychodzi, by pobyć bliżej z uzdrawiającą naturą. Samotnicy często są wyobcowani w swoim otoczeniu, ponieważ czują się świetnie z dala od rozproszenia i chaosu.

  1. Coś z niczego


We wszystkim znajdą sobie zajęcie, potrafią zrobić coś z niczego. Zostaw takiego samotnika samego ze spinaczami i gumkami, a godzinami będzie miał co robić!’


Dziękuję za przeczytanie. Sięgnij też po inne ciekawe nieco duchowe wpisy TUTAJ. 🙂

źródło: awarenessact.com

Photo by Ihor Malytskyi on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.